Warto wiedzieć!

Ochrona malin przed chorobami

Maliny w porównaniu np. do truskawek na jednym stanowisku uprawiane są przez kilka, a w warunkach wyjątkowo sprzyjających tej uprawie czasami nawet i kilkanaście lat. Dlatego bardzo ważne jest zarówno dobre przygotowanie stanowiska po ich uprawę jak i używanie do założenia plantacji zdrowego, wolnego od chorób i patogenów materiału szkółkarskiego – informowała prof. Anna Bielenin podczas szkolenia zorganizowanego w DODR we Wrocławiu.

Program ochrony maliny

Jak informowała prof. A. Bielenin, sama tylko ochrona chemiczna malin może być niewystarczająca w ograniczeniu nekroz pojawiających się na pędach maliny. Koniecznym tutaj zabiegiem będzie wycinanie młodych pędów, połączone z ochroną chemiczną.

Więcej na jagodnik.pl

Maliny


Glen Ample

Odmiana letnia

Odmiana wyhodowana w Szkockim Instytucie Produkcji Roślinnej. Rośnie silnie, a pędy są sztywne, proste, bez kolców. Plenność odmiany jest duża. Owoce dojrzewają w średnio późnym terminie i są duże, zbliżone do kulistych, zwarte, czerwone z lekkim omszeniem. Z obserwacji wynika, że może być uprawiana w Polsce, ale niekiedy owoce nie wykształcają się w pełni, co powoduje ich drobnienie i rozpadanie się. Jest podatna na wirusy roznoszone przez mszyce oraz na Phytophora.

Minimalne zamówienie:  1 000 sztuk« Powrót