Warto wiedzieć!

Ochrona malin przed chorobami

Maliny w porównaniu np. do truskawek na jednym stanowisku uprawiane są przez kilka, a w warunkach wyjątkowo sprzyjających tej uprawie czasami nawet i kilkanaście lat. Dlatego bardzo ważne jest zarówno dobre przygotowanie stanowiska po ich uprawę jak i używanie do założenia plantacji zdrowego, wolnego od chorób i patogenów materiału szkółkarskiego – informowała prof. Anna Bielenin podczas szkolenia zorganizowanego w DODR we Wrocławiu.

Program ochrony maliny

Jak informowała prof. A. Bielenin, sama tylko ochrona chemiczna malin może być niewystarczająca w ograniczeniu nekroz pojawiających się na pędach maliny. Koniecznym tutaj zabiegiem będzie wycinanie młodych pędów, połączone z ochroną chemiczną.

Więcej na jagodnik.pl

Maliny


Glen Lyon

Odmiana letnia

Odmiana wyhodowana w Szkocji, uprawiana głównie w Hiszpanii i Portugalii. Mrozoodporna. Odmiana bez kolcowa, owoc błyszczący o pomarańczowoczerwonej barwie średniej wielkości., o mocnej strukturze, o kształcie lekko stożkowym i doskonałym smaku. Owoce nadają się do zamrażania. Gotowe do zbioru na początku czerwca. Odmiana samopłodna. Glen Lyon jest dość odporny na choroby grzybowe. Uprawiana na żyznych glebach. Przy dobrym zarządzaniu daje wysoki plon. Idealna jako wczesna odmiana do uprawy pod osłonami.

Minimalne zamówienie:  1 000 sztuk« Powrót