Warto wiedzieć!

Ochrona malin przed chorobami

Maliny w porównaniu np. do truskawek na jednym stanowisku uprawiane są przez kilka, a w warunkach wyjątkowo sprzyjających tej uprawie czasami nawet i kilkanaście lat. Dlatego bardzo ważne jest zarówno dobre przygotowanie stanowiska po ich uprawę jak i używanie do założenia plantacji zdrowego, wolnego od chorób i patogenów materiału szkółkarskiego – informowała prof. Anna Bielenin podczas szkolenia zorganizowanego w DODR we Wrocławiu.

Program ochrony maliny

Jak informowała prof. A. Bielenin, sama tylko ochrona chemiczna malin może być niewystarczająca w ograniczeniu nekroz pojawiających się na pędach maliny. Koniecznym tutaj zabiegiem będzie wycinanie młodych pędów, połączone z ochroną chemiczną.

Więcej na jagodnik.pl

Maliny


Heritage

Odmiana jesienna

Odmiana pochodząca z USA. Należy do odmian powtarzających owocowanie. Na terenie Polski początek owocowania przypada na początek września. Owoce są średniej wielkości o kulistym kształcie.

Minimalne zamówienie:  1 000 sztuk

Roślina charakteryzuje się silnym wzrostem oraz gęsto rozmieszczonymi kolcami. Głównymi atutami odmiany Heritage jest odporność na choroby i szkodniki. Roślina również jest mało wrażliwa na zamieranie pędów i gnicie owoców.« Powrót