Warto wiedzieć!

Ochrona malin przed chorobami

Maliny w porównaniu np. do truskawek na jednym stanowisku uprawiane są przez kilka, a w warunkach wyjątkowo sprzyjających tej uprawie czasami nawet i kilkanaście lat. Dlatego bardzo ważne jest zarówno dobre przygotowanie stanowiska po ich uprawę jak i używanie do założenia plantacji zdrowego, wolnego od chorób i patogenów materiału szkółkarskiego – informowała prof. Anna Bielenin podczas szkolenia zorganizowanego w DODR we Wrocławiu.

Program ochrony maliny

Jak informowała prof. A. Bielenin, sama tylko ochrona chemiczna malin może być niewystarczająca w ograniczeniu nekroz pojawiających się na pędach maliny. Koniecznym tutaj zabiegiem będzie wycinanie młodych pędów, połączone z ochroną chemiczną.

Więcej na jagodnik.pl

Maliny


Primeberry ® Sugana*

Odmiana jesienna

Odmiana ta prawdopodobnie da początek nowej erze mali. Odmiana powtarzająca ( od lipca do pierwszych przymrozków), owocuje na jednorocznych pędach. Odmiana ta łączy w sobie dobrą twardość, duży owoc, doskonały smak, jasnoczerwony kolor, długą trwałość z oszałamiającą, sięgającą 98% ilością owoców I klasy. Średnia masa owocu to 6-7 gram. Odporna na wymarzanie. Odmiana umiarkowanie odporna na Phytophtora.

* Odmiany posiadające licencję, których nie można rozmnażać i sprzedawać, a także z nowym ustawodawstwem powielać na własne potrzeby.

Minimalne zamówienie:  1 000 sztuk« Powrót